PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8091}

Niebiańskie istoty

Heavenly Creatures
7,0 12 286
ocen
7,0 10 1 12286
7,4 10
ocen krytyków
Niebiańskie istoty
powrót do forum filmu Niebiańskie istoty

Pierwsza połowa to istny horror - słodko-pierdząca sielanka którą z trudem da sie oglądać. Po połowie robi się dramatyczniej i tu sie już nie doczepie. Końcówka fajna, ale wiadoma od początku więc dowcip spalony.

Generalnie nie warto oglądać, ale warto o nim wiedzieć i o czym jest bo historia ciekawa.

Ja mu daje 6/10.

ocenił(a) film na 8
Maskaradore_

Bardzo dobry film. Świetnie nakreślone postacie i konflikty. Końcówka nie jest wcale znana, a porównanie do dowcipu niesmaczne. Ten film to znacznie więcej niż ciekawa (raczej wstrząsająca) historia o tym do czego może doprowadzić niezrozumienie własnego dziecka. Polecam każdemu, zwłaszcza rodzicom, bo temat wciąż aktualny.

ocenił(a) film na 9
Maskaradore_

Film od początku mnie wciągnął, uważam że jest bardzo dobry i na pewno warto go obejrzeć. Nie wiem, jakie filmy Ty polecasz mam nadzieje, że są to istne arcydzieła i chętnie dowiem się jakie to tytuły. Gratuluję również wysokiej inteligencji, skoro od początku wiedziałeś jaki będzie koniec.

ocenił(a) film na 6
M_Magnolia_Maglos

To, że wiedziałem jak się skończy to inteligencja, dedukcja, ale także znajomość wcześniejszych filmów Jacksona i jego zamiłowanie do mocnych akcentów (w tym temacie Bad Taste i Martwica mózgu to istne perełki).

Do filmów które polecam - tak, to są arcydzieła, z tym że w obrębie gatunku.

ocenił(a) film na 9
Maskaradore_

Film ma konwencję groteskową, więc nie rozumiem Twojej wypowiedzi o "słodko-pierdzącej sielance". Chyba tak miało być. Nie wiem z resztą, jaką inną konwencję można by według Ciebie przyjąć, żeby pokazać widzowi świat owych dwóch egzaltowanych nastolatek. Można opowiedzieć tę historię zupełnie od zewnątrz, widzianą oczami osób dorosłych i dojrzałych, ale to byłby zupełnie coś innego. Z resztą film został oparty na pamiętniku, więc miałoby to umiarkowany sens.

Jeżeli miałeś ochotę na kryminał to rzeczywiście źle trafiłeś. W tym filmie ważne jest to, co dzieje się w głowach bohaterek, a nie jaki będzie finał. Dzięki temu, że od początku jest znany, ów cukierkowy świat wydaje się tym bardziej fałszywy.

ocenił(a) film na 6
ssspppaaa

Z perspektywy czasu nabiera to sensu. Chyba nie miałem wtedy weny na taki film. No przyznam, że 6/10 może być trochę krzywdzące bo film jest oryginalny i poprawnie zrobiony. Rehabilituje go, i może kiedyś jeszcze raz obejrze. pozdro

ocenił(a) film na 6
Maskaradore_

Oglądnąłem film wczoraj, i chyba nie moge dać mu więcej niż 7 gwiazdek. Ogólnie rzecz biorąc to dzieło jest niezwykle oryginalne, a i temat niebanalny. Mimo wszystko film troszke mnie nudził. Wielkie brawa dla świetnej gry aktorskiej!

m_G

bardzo słaby to nie, ale nie wiem jakby to wypadło gdyby nie Kate... ogólnie trochę mnie rozczarował, z poczatku dośc drętwy, nieprzekonywujący, potem trochę lepiej, ale mozna było coś więcej wycisnąć bo temat dobry. Ode mnie 5/10, niestety i to w wielkiej mierze zasługa Winslet...

BenQ

w sensie, że gdyby nie ona to ocena byłaby jeszcze niższa, g'woli wyjaśnienia ;p

ocenił(a) film na 8
BenQ

Bardzo oryginalnie zagrany przez Kate Winslet, choć Melanie Lynskey w swojej roli też pasuje.
Film w dużej mierze przestawiony jest w konwencji fantazji dwóch głównych bohaterek przez co z realnością ma mało wspólnego.
Cały dramatyzm, historia ( głównie przedstawienie sytuacji w każdej z rodzin ) jak i rozwój przyjaźni został mistrzowsko przedstawiony.
No i ostatnie 15 minut czyli studium morderstwa także jest świetne i wstrząsające w swojej wymowie. Tym bardziej gdy w końcówce dowiadujemy się że cała historia oparta jest na prawdziwych wydarzeniach.
9/10

ocenił(a) film na 4
None200

4/10 - poniżej oczekiwań. Bo przydługi, przewidywalny, i po prostu mi ta estetyka nie podeszła ani, ani.

Chomato

NIE SZCZELALI SIE, biedaczku???

BenQ

gimbusy powinny miec osobne forum (pod nazwą ŚMIECI) na swoje mundrosci.

Maskaradore_

Bo Maskaradore_ myślał/a, że ogląda komedię z dowcipem na końcu, a tu: zdziwkoooo - okazało się że to dramat w dodatku psychologiczny (na jego/jej nieszczęście, a na moje szczęście)
:P

EM_DE_KE_AS

myślał*
a propos - jak juz tu piszę:
Ode mnie film ma 9/10
Jest rewelacyjny ze względu na:
- swoją nietuzinkowość
- grę aktorką głównych bohaterek - nie tylko Kate zasługuje na uwagę (którą akurat uwielbiam jako aktorkę), ale rónież Melanie - zagrała naprawdę dobrze)
- tematyka filmu, zagmatwanie - typowe dla psychologicznego filmu
- można się zagłębić w psychikę Juliet i Pauline
- co do zakończenia - genialne
- wcale nie jest przewidywalny

ocenił(a) film na 4
EM_DE_KE_AS

Masz rację oprócz swoich argumentów.

PS
Stopień przewidywalności zależy od widza.

Chomato

Dobra - "widzu" - wracaj do "Smufrów" a nie bierz się za dramaty psychologiczne, bo widzę że nie trafiają w Twój gust!

ocenił(a) film na 4
EM_DE_KE_AS

Ten film to dramat tylko i wyłącznie w sensie potocznym. Czemu akurat do Smurfów?

użytkownik usunięty
Chomato

Bo przedszkolacy nie mają innych argumentów, jak odsyłac innych do oglądania Smerfów lub Teletubisi, żałosne...

Taa jasne - nie wiesz, to się nie odzywaj.

Argumenty podałam wcześniej dnia 13 stycznia 2010 10:37
Przedszkolakiem przestałam być ponad 20 lat temu

ocenił(a) film na 4
EM_DE_KE_AS

Metryka nie zawsze współgra z rozwojem intelektualnym. Twoje argumenty - chociażby w kwestii przewidywalności, to rzecz subiektywna. Przykładem - skoro ja wiedziałem jak się skończy, Ty zaś nie, to oznacza, że albo: a) jestem wytrawniejszym widzem i po przewidywalności mogę dochodzić sztampowości filmu, b) bystrzejszy jestem po prostu.


Chomato

Już sie tak strasznie nie wywyższaj z tą swoją bystrością.
Niebiańskie istoty to jedna z ciekawszych ról Kate Winslet. I nie zmienię swojego zdania. Ty sądzisz inaczej to Twoja sprawa. Jednak prosiłabym o powściągniecie się wosądach na mój temat - bo nie znasz mnie tak jak i ja nie znam Ciebie - tym bardziej nie toleruję komentowania czyjegoś stanu umysłu niezależnie od tego jakim on by nie był.

Co do wytrawności oglądania - przypuszczałam, że w końcu dojdzie do zbrodni - film za pierwszym razem oglądania (a widziałam go juz kilka razy) nie był dla mnie przewidywalny.

ocenił(a) film na 4
EM_DE_KE_AS

Ja nie osądzam i nie wywyższam tylko stwierdzam, po argumentacji.

Kate Winslet zwykle ma ciekawe role. To dobra aktorka, grająca często w ambitnym kinie - stąd nie widzę w tym fakcie nic dziwnego. Jej kreacja tutaj była standardowa - styl gry narzucony przez reżysera miała także 2 aktorka. Dużo lepsza KW była np. w lektorze.

ocenił(a) film na 7
Chomato

"Kate Winslet zwykle ma ciekawe role. To dobra aktorka, grająca często w ambitnym kinie"

zakładając, że już na początku kariery filmowej miała postanowione w jakich filmach będzie grywać:
o dziwo "Niebiańskie stworzenia" to był pierwszy film obu aktorek o_O

Chomato

NIE SZCZELALI SIE, biedaczku???

ocenił(a) film na 10
Maskaradore_

To takie pierdzenie na przekór wszystkim...choć film jest naprawdę świetny ...to ja "se byde krytykował" .
Kompletny brak umiejętności odbioru ...cóż bywa i tak.
Film 10/10.

ocenił(a) film na 4
trisagion3

Oj, miałki hipokryto. To subiektywna opinia poparta argumentami, więc czego nie rozumiesz? Skoro empatia i tolerancja są Ci obce, oznacza to zacofanie emocjonalne. To zaś skutkuje niedorozwojem uczuciowym, a co za tym idzie - spaczonym gustem. Stąd wiadomo, czemu film się podobał. Ciao!

Chomato

NIE SZCZELALI SIE, biedaczku???

Maskaradore_

Ode mnie mocne 8/10. Bardzo podobała mi się gra aktorska, historia, nierealna stylistyka, przedstawienie bohaterek, wstrząsająca scena morderstwa, ogólna oryginalność. Aż dziw, że to pierwszy film Kate, a taki dobry. Ta aktorka jest wybitna.

asztaka

Gdzie można obejrzeć ten film? Szukam go już nie wiem jak długo

kasian92

Wreszcie udało mi się obejrzeć! Film oceniłam 7/10, może jak się prześpie to ocena pójdzie w góre, ale na razie takie mam odczucie i daje mocne 7. Wstrząsająca historia, troche mnie przeraziła na koniec. Chwilowo ciężko mi coś więcej powiedzieć, może zbyt na świerzo po filmie jestem.

Maskaradore_


wypracowanie gimbusa pt. 'ten film jest be', czyli pierdoły spod stodoły.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones