PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=734957}
6,2 46 445
ocen
6,2 10 1 46445
7,0 38
ocen krytyków
Steve Jobs
powrót do forum filmu Steve Jobs

Czy postać Steve'a Jobsa jest aż tak fascynująca ,że musi powstać kolejny filmy po ostatnim który ukazał się zaledwie 2 lata temu ? Po prostu nie rozumiem.

blondi_filmweb

Film z 2015 roku przede wszystkim nie pokazuje typowej biografii człowieka który ciężką pracą dochodzi do sławy, takiego amerykańskiego snu "from zero to hero". On pokazuje Jobsa jako ganiusza ale i tyrana. To nie jest biografia która ma go chwalić, bo jest wielki, tylko właśnie pokazać jak ciężko było ludziom z nim pracować, jak wiele osiągnął, ale też jak wielu ludzi po drodze zniszczył. Jako taki uważam, że był bardzo potrzebny by ukazać jego postać bardziej obiektywnie, a nie jak amerykańskiego boga. Jest rewelacyjnie zagrany i wyreżyserowany, mimo ze oparty na samych dialogach dobrze trzyma w napięciu. Nieporównywalnie lepszy od filmu z 2013.

blondi_filmweb

I tak "Piraci z krzemowej doliny" są najlepszym filmem o Jobsie jak i Gatesie.

blondi_filmweb

Wy sobie psioczycie, wielbicie, nienawidzicie i kochacie... Ale nikt nie odpowie krótko:
- Był geniuszem? Był!
- Był wizjonerem? Był!
- Stworzył firmę, która mimo nienawiści każe ludziom nocować przez 7 dni za nowym "srajfonem"? Tak!
- Był szują wyzyskującą ludzi w fabrykach pełnych chemikalii? Był
- Miał w d* wszystko i wszystkich? Miał

Zatem chociaż był wspaniałomyślny, to miał życie, ludzi i wszystko inne gdzieś. I życie także miało go gdzieś,
bo (jak sam mówił przed śmiercią) - wszystko to jest nieistotne wobec śmierci. Nie nacieszył się tym, ponieważ
krzywdził innych, nie myśląc o niczym, tylko o zysku. Nie można żerować na innych bez litości - przekonał się o tym...

Osobiście szanuję go i podziwiam - to nie ma nic do tego, bo wielkości i potęgi zabrać mu się nie da. Ale wstyd mi,
że Nasza Matka Ziemia musiała nosić na sobie kogoś tak bezczelnego, pysznego i nieczułego jak on...

użytkownik usunięty
blondi_filmweb

Steve Jobs był samolubny i nie szanował współpracowników. W filmie jest to świetnie przedstawione. Jego zdanie jest najważniejsze według niego i nie liczy się z konsekwencjami. Nie mam szacunku do Apple a o to moje argumenty: Apple tylko się pogrąża. Dlaczego mamy płacić o wiele więcej za urządzenie, które oferuje to samo co inny sprzęt o wiele tańszy? Tylko dlatego, że prawdopodobnie lepiej wygląda? Ludzie są podatni na zabiegi marketingowe. Ludzie nie potrafią logicznie myśleć. Wydaje im się tylko, że jeśli wydadzą więcej pieniędzy to są lepsi. Nawet o specyfikacji urządzenia nie mają pojęcia. Ręce człowiekowi opadają. Samsung robi podzespoły dla Apple a oni w ramach podziękowania pozywają Samsunga do sądu o naruszenie patentów. Najlepsze jest to, że Apple przegrał kolejną sprawę w sądzie. Powiem więcej, obejrzyjcie sobie kilka filmów dokumentalnych mówiących o masowych samobójstwach pracowników w Apple. Wiecie jak chcą to rozwiązać? Poprzez kary umowne za próbę samobójczą. Aktualizacja do iOS9 dla iPhone 4S spowalnia działanie systemu. To jest właśnie szacunek do klienta. Gdyby iOS był najlepszym systemem to nie powstałby Jailbreak. iPhone nigdy nie był i nie będzie produktem "exclusive". Nie ma najlepszego systemu ponieważ każdy ma swoje wady i zalety, to tak dla wyjaśnienia. Od kilku lat tworzę proste utwory w programie FL Studio. Nie mogłem skopiować mojego autorskiego utworu znajomemu ponieważ iTunes blokował kopiowanie. W przypadku systemu Android nie była konieczna żadna synchronizacja z programem muzycznym. iTunes jest przeszkodą i dodatkową inwigilacją. iTunes to: drogie produkty, okrojone wersje (radio edit) i jakość 256 kbps. To aż 3 wady. Dlaczego mam płacić w iTunes więcej pieniędzy za okrojoną kompilację w wersji (radio edit) i w jakości 256 kbps skoro mogę w innym sklepie za mniejszą kwotę kupić pełną wersję (Original Mix) i w jakości flac? Firma zarabia na naiwności ludzi, którzy są zmanipulowani przez media i mają tylko jedno w głowie "exclusive".

blondi_filmweb

Cześć,
Znalazłem ciekawy cykl, który skraca biografię Steva Jobsa do kilku artykułów. Poniżej link do 1 z serii.
maciejgogiel,pl/umysl/inspiracja-steve-jobs-cz-1/
Zachęcam do przeczytania. Steve Jobs to charyzmatyczna, a zarazem kontrowersyjna osoba. Świadczy o tym chociażby fakt wyrzucenia go z jego własnej firmy.. Ludzki umysł uzależnia się od sinusoidy emocjonalnej. Najlepszym przykładem na to są burzliwe związki, które dostarczają uzależniającą dawkę emocji, od miłości po nienawiść..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones