PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=113142}

Aileen: Życie i śmierć seryjnej morderczyni

Aileen: Life and Death of a Serial Killer
6,7 494
oceny
6,7 10 1 494
Aileen: Życie i śmierć seryjnej morderczyni
powrót do forum filmu Aileen: Życie i śmierć seryjnej morderczyni

Cholerny problem natury etycznej, który dotyka mnie zazwyczaj przy dokumentach które opowiadają o czyimś konkretnym życiu, albo takich też reportażach książkowych. Reżyser Nick Broomfield chciał zrobić to samo co wszyscy ci których Wuornos oskarżała - zarobić na niej, zyskać na niej rozgłos. Nie bronię morderczyni, choć kara śmierci jest dla mnie czymś niewyobrażalnym i po prostu z gruntu złym - chodzi mi raczej o filmowca, który dostaje niesamowitą, okrutną historię do opowiedzenia i próbuje być jej przyjacielem, psychologiem, dziennikarzem, zadając złe pytania, nie słuchając odpowiedzi i nie szanując faktu, że ma do czynienia z osobą która jest chora. Chora i niebezpieczna, ale przede wszystkim chora, niestabilna, odklejona, bleblająca. A on robi z tego widowisko i rozmawia z nią "normalnie" dodając jej jeszcze śmieszności.

Drozniczka

moim zdaniem gdyby ona miała porządnego adwokata nie zostałaby skazana na karę śmierci , ona sama powiedziała,że nie jest seryjną zabójczynią , że nigdy nie planowała tych zabójstw , ona ich zabiła w obronie własnej , miała ciężkie życie i wielu mężczyzn ją skrzywdziło ,począwszy od jej ojca pedofila , miała pecha że nie trafiła na prawnika jak O.J.Simpson , wyszłaby z sądu jako ofiara i cieszyłaby się wolnością być może do dziś , wszyscy na niej chcieli zarobić - dosłownie wszyscy - mieli w dupie czy jest winna czy nie - liczyła sie tylko kasa i rozgłos - strasznie mi jej szkoda - do końca swoich dni została sama z tym wszystkim , dobrze ,że chociaż zamieniono jej krzesło elektryczne na zastrzyk - nie popieram kary śmierci , niemniej jednak zastrzyk wydaje się być znacznie bardziej humanitarny jeśli można tak w ogóle powiedzieć..............................

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones